Türkiye’den Efrin’e heyet gönderen Kürdistan Parlamentosuna tehdit

Türkiye’nin Erbil Büyükelçiliği, saldırdıkları Efrin’e bir heyet gönderen Kürdistan Parlamentosunu tehdit ederek, Efrin’e destek vermelerini kabul etmeyeceklerini belirtti.

Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) Parlamenteri Salar Mehmud, Diwaroj’a verdiği röportajda Türkiye’nin Efrin’e heyet gönderen Kürdistan parlamentosunu tehdit ettiğini belirtti. Mehmud, Kürdistan Parlamentosunu’nun 30 Ocak’taki oturumunun ardından parlamentoyu ziyaret eden Erbil Büyükelçisinin Efrin’e yönelik desteklerinden üzüntü duyduklarını ve Efrin’e desteklerini kabul etmeyeceklerini belirttiğini söyledi.

Büyükelçinin bunun karşılığında iyi bir cevap aldığını belirten Mehmud, Güney Kürdistan topraklarında bulunan Türkiye ordusunun 2013 yılında parlamento tarafından alınan 37’inci maddeye göre ülkeden çıkarılması gerektiğini de belirtti.

Efrin’de devam eden Çağın Direnişi’ni desteklemeye devam edeceklerini belirten Mehmud, “Türkiye’nin bu durumdan üzülmesi ya da üzülmemesi bizi ilgilendirmez. Hiçbir zaman bu uyarıları da dikkate almayacağız. Bilhassa DAIŞ Kürdistan bölgesine girdiğinde Türkiye izlemek ile yetindi” şeklinde konuştu.

ANHA

Related Articles