Toplumsal Sorunların Çözümü için “Kanaat Konseyi”

EFRİN – Cindirês’te toplumsal sorunların çözülmesi için Kanaat Önderleri Genel Konseyi oluşturuldu. Rojava’da bir süredir toplumsal sorunların çözümü için yapılan çalışmalar hızla devam ediyor. oluşturulan konseyin üyeleri, konseyin inşasıyla beraber bütün iç meselelerin ve çelişkilerin çözüleceği inancındalar

Efrin Kantonunun Cindirês ilçesinde Kanaat Önderleri Genel Konseyi ilan edildi. Kanaat önderleri konseyi ve kuruluş amacına ilişkin ANHA’ya değerlendirmelerde bulundu.

Konsey üyelerinden Mihemed Hesen, konseyin bütün Suriye halklarını kapsayacağını ve bütün diktatör sistemleri yıkacağını ifade ederek şöyle konuştu: “Federasyon sistemiyle beraber egemen zihniyet yıkılacak ve Suriye krizi çözülecektir.”

Konseyin Şehbalı Arap üyesi Zuhêr Kolî de konsey sayesinde bölge halkının sesinin ilgili ve sorumlu mercilere ulaşacağını, iç sorunların çözüleceğini söyledi.

Suriye Demokratik Ulusal İttifakı Basın Komitesi Başkanı Xiyas Toma, bölgeye yönelik saldırılara karşı Suriye halklarının birliğinin önemine dikkat çekerek, “Bu konseyin inşası ile toplumsal sorunlara çözüm getirilecektir” dedi.

Related Articles