TC çetelerinin Efrin’i işgal girişiminde 58.gün-Necmettin Salaz

Son birkaç gün içinde şehir merkezi (Hastane dahil) havadan uçaklarla ve karadan obüs toplarıyla sürekli vuruldu ve çok sayıda sivil insan katledildi. Bu vahşet girişiminin ardından sivillerin Şehba bölgesine nakli başladı, nakil sırasında dahi sivillere dönük saldırılar devam etti, onlarca sivil de yolda katledildi.

Dün gece yarısı itibariyle şehrin kuzeybatısına düşen Mahmudiye mahallesinde tc çeteleriyle SDG güçleri arasındaki çatışmalarla ‘şehir savaşı’ başlamış oldu. şu an itibariyle şehir merkezi ve kırsalda çatışmalar sürüyor.
Sur ve Nusaybin’de 40 50 civarında yurtsever savaşçının tc’ye karşı yürüttüğü savaşın 105 gün sürdüğü hesaba katılırsa; Efrin’deki bu savaşın çok uzun erimli, çok kanlı geçeceği kesin.


Gerilla hazırlıklı ve şehre hakim.


Daha şimdiden savaşı yöneten yarbay Mithat Dunca’nın öldürüldüğü aldığımız bilgiler arasında.


Her çete mensubu ‘ölümü durumunda ailesine 30.000 tl tazminat ve tr’de bir ev, yaralanma durumunda ise 15.000 tl para alıyor. Böylece Efrin savaşının paralı askerlerle, Yurtseverler arasında geçtiği de tarih kayıtlarına geçmiş oldu.


Arkadaşlar,
Kürt tarihinde ağır yaralı şehir sayısı oldukça fazladır. Efrin de bu kentler arasına katıldı ama bir şeyi yüksek sesle söylemek istiyorum: EFRİN DÜŞMEYECEK, aynen KOBANİ gibi ÇOK GÖRKEMLİ BİR DİRENİŞLE DÜŞMANI PÜSKÜRTECEK VE ADINI TARİHE ALTIN HARFLERLE YAZDIRACAK.


son olarak da şunu söyleyeyim, tc basınına itibar etmeyin ve moralinizi diri tutun. Havanın uygun hale gelmesiyle birlikte KUZEY GERİLLALARININ SAVAŞI DA BAŞLADI. HER İKİ CEPHEDE DE İŞGALCİ ORDU ÇOK CİDDİ HASARA UĞRATILARAK PÜSKÜRTÜLECEK.


Her gelişmeyi sizlere doğru olarak aktarmayı sürdüreceğiz.


sevgi ve saygılarımla…

Necmettin Salaz

18.Mart.2018-Süleymaniye

Related Articles