Home / GÜNCEL BÖLGESEL GLOBAL HABERLER / Kurdistan / Sine Zindanı’nda bir tutsak katledildi

Sine Zindanı’nda bir tutsak katledildi

İran rejimi, halk gösterileri sırasında tutukladığı eylemcileri katletmeye devam ediyor. Sine Cezaevinde Hisên Qadirî isimli tutsak katledildi.

Kolbernews’in haberine göre, Sine Zindanı’nda tutulan eylemci Hisên Qadirî bir Kürt tutsak, İtlaat güçleri tarafından işkenceyle katledildi.

Habere göre, Sine Zindanı’nda 8 kişinin daha işkenceyle katledildiği bilgisinin ellerinde olduğunu ancak, daha kimlik bilgilerini açıklamadıklarını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Tahran’daki Evin Zindanı’nda Sîna Qenberi (23) ile birlikte 2 eylemci daha katledilmişti. Erak Zindanı’nda Mihmed Haydari (22) ve Ehwaz’daki Dezful Zindanı’nda Mohsen Edelî (26), Sinê Zindanı’nda Saro Qehremanî, Kıyanuş Zendi, (24), Çalus Zindanı’nda Alî Puladi (26) ve Zencan Zindanı’nda tutulan Mihemed Nesîrî eylemlere katıldıkları gerekçesiyle katledilmişlerdi.

Eylemlere katıldıkları gerekçesiyle gözaltına alınan ve İran rejimi tarafından işkenceyle katledilenlerin sayısı 10’a yükseldi. ANF

About Editor Editor

Check Also

AİHM Roboski Katliamı başvurusunu iptal etti

AİHM, savaş uçaklarının bombardımanı sonucu 34 kişinin katledildiği Roboski Katliamı için yapılan başvuruyu, talep edilen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *