Kadın cinayetlerine tepki: Direnişimizi sürdüreceğiz

KESK Adana Kadın Meclisi, Eğitim Sen üyesi Şengül Karaca’nın arkadaşı tarafından camdan atılarak öldürülmesini kınayarak, kadın cinayetlerine karşı mücadele ve isyanlarını büyüteceklerini vurguladı.

KESK Adana Kadın Meclisi, Eğitim Sen üyesi Şengül Karaca’nın arkadaşı tarafından camdan atılarak öldürülmesini Eğitim Sen Adana Şube binasında düzenlediği toplantıyla kınadı. Çok sayıda kadının katıldığı açıklamada konuşan Eğitim Sen Adana Şube Kadın Sekreteri Özlem Can, erkek şiddetinin sınır tanımadan hayatları karartmaya devam ettiğini belirtti.

‘MÜCADELEMİZİ VE İSYANIMIZI BÜYÜTECEĞİZ’

“Kadına yönelik erkek şiddeti son 15 yılın meselesi olmayacak kadar derindir” diyen Can, AK Parti’nin kadın politikaları nedeniyle şiddet rakamlarının her geçen gün artmasının kaçınılmaz olduğunu söyledi. Can, şöyle devam etti: “Bizler KESK’li kadınlar olarak kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetleri karşısında bulunduğumuz her yerde mücadele ve isyanımızı kendi gücümüzle büyüterek kadını bir özne olarak açığa çıkaran güçlü bir kadın örgütlenmesi yaratarak direnişimizi sürdüreceğiz.”  (dihaber)

Related Articles