Iraklı Parlamenter: Erdoğan’a anladığı dilden yanıt verilmeli

Irak Kanun Devleti Koalisyonu Parlamenteri Mensûr Bûeycî, ‘’Erdoğan ile DAİŞ’in aynı madalyonun iki yüzü’ olduğunu söyledi.

Irak Kanun Devleti Koalisyonu Parlamenteri Mensûr Bûeycî, Türk cumhurbaşkanı Erdoğan’a sert eleştiriler yöneltti.

Iraklı Parlamenter Mensûr Bûeycî, ”Erdoğan’ın diploması dilinden anlamıyor, ona anladığı dilden yanıt vermek lazım’’ dedi.

Irak Parlamentosu Kanun Devleti Koalisyonu Parlamenteri Mensûr Bûeycî, Türk devletinin saldırı ve tehditlerine karşı bugün yazılı bir açıklama yayınladı.

Mensûr Bueycî, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Türk devleti bize nasıl yaklaşıyorsa, Irak hükümetinin Türk devletine yaklaşımı da aynı olmalıdır. Erdoğan diplomasi dilinden anlamıyor. Çünkü Erdoğan, yalnızca şiddet dilinden anlıyor.

Erdoğan Osmanlı imparatorluğu hayalleri kuruyor. Bölgeyi ele geçirmek ve komşu ülkelerin mevcut durumdaki sorunlarından faydalanmak istiyor.

Türk devleti ile ilişkiler, saldırgan bir devletle kurulan ilişkiler şeklinde ele alınmalıdır. Türk devleti saldırılarının DAİŞ’in saldırılarından bir farkı yok. Türkiye’nin havadan ve karadan her türlü saldırısına karşılık verebiliriz.

Erdoğan şunu çok iyi bilmelidir ki, toprak egemenliğimizin ihlal edilmesini hiçbir şekilde kabul etmeyeceğiz. Irak’ı DAİŞ’e karşı savunduğumuz gibi sizin saldırılarınıza karşı da savunacağız. Zira Erdoğan ve DAİŞ, aynı madalyonun iki yüzüdür.” ANF

Related Articles