Home / YAZARLAR / EHMED PELDA / Hürriyet’ten Yeni Bir Komedi: “Bahoz Erdal’ın Koruması Yakalandı”

Hürriyet’ten Yeni Bir Komedi: “Bahoz Erdal’ın Koruması Yakalandı”

Türk Medyası, görevde olan ve emekli olan generalleri, sözde stratejistleri çok düne kadar çok mutluydular. Ne zaman ki, dün Sterk TV’de Bahoz Erdal konuştu bu mutluluk tuzla buz oldu. Çünkü uydurdukları yalana kendileri de inanmıştı. Ama Bahoz onlara kabus oldu. Gerçeği yüzlerine vurdu. Yalanlarını ayyuka çıkardı.

Yetmezmiş gibi “HPG olarak sizin kabusunuz olacağız” dedi. Daha da ileri giderek on yıllardır söyledikleri tekerlemelerini kendilerine yedirdi. Ve dedi ki, “Onlar diyorlar ki PKK’nin inlerine gireceğiz. Ama bizim arkadaşlarımız onların inlerine girdiler.”

Daha çok şey söyledi Bahoz Erdal ve hepsi sosyal medya da ençok paylaşılan hit sözler oldu.

Ama çok belli ki uzun süredir kanallara çıkmayan Dr. Bahoz Erdal’ın bu çıkışı sadece bir konuşma değil. Diyarbakır’da HPG’nin yeni eylemiyle birlikte ele alınca konuşmanın ötesinde mesajlar taşıyordu.  Herşeyden önce savaşın gidişatı çok farklılaşacak gibi. Kuzey’de çok farklı bir sürece tanık olacağız.

Tüm bunları geçelim de

Şu generellare ve stratejistlere dönelim. Çok iddialıydılar Bahoz’in öldürüldüğü konusunda. Medya da buna çanak tutuyordu. Ama galiba Bahoz’dan vazgeçmeyecekler. Şimdi kendisine birşey yapamayınca korumalarına el attılar.

Hürriyet hemen manşeti atmış. “Bahoz Erdal’ın Koruması Yakalandı” diyor. “Üstelik dört katlı sığınakta” bu da HPG’nin eylemine sanal bir cevap olsa gerek. Tabii bir de arşivden bir resim koymuş, ayrıca çatışma yaşandığını ve büyük bir zaferle PKK’lileri öldürdüklerini söylüyorlar. Zaten İçişleri Bakanı da 7 bin üzerinde PKK’liyi bu kış mevsiminde öldürdüklerini ilan etti. PKK’yi bitirdiler.

Şimdi Rahat olabiliriz. Nasılsa Bahoz’un koruması da yakalandı. Haa Paşaların Paşası Erdoğan’da ETA gibi teslim olamalarını söyledi.

Sahi bu siyasilerin sağlık durumu iyi mi?

Sandıkta bunlara evet mi diyeceksiniz?

İradenizi Hayalperestlere mi teslim edeceksiniz?

Buyrun.

 

Haberin linki: http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-bahoz-erdalin-korumasi-4-katli-siginakta-yakalandi-40428458

 

About Ehmed Pelda

Ehmed Pelda

Check Also

AİHM Roboski Katliamı başvurusunu iptal etti

AİHM, savaş uçaklarının bombardımanı sonucu 34 kişinin katledildiği Roboski Katliamı için yapılan başvuruyu, talep edilen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *