Efrin’i işgal girişiminin 59. günü-Necmettin Salaz

Tc ordusu ve çetelerinin Efrin’i işgal girişiminin 59. Günündeyiz.

Daiş ilk defa gerçek kimliğiyle, yani türk üniformasıyla dünden beri Efrinin iki kenar mahallesinde yağmacılıkla işe başladı. Şehrin girişindeki Parkta var olan ve sadece diktatör ve faşistlerin rahatsız olacağı Kawa heykelini de yıktı.
Sivil halkın tahliyesiyle birlikte daha rahat hareket edebilecek olan QSD savaşçıları da önceden hazırladıkları mevzilerine çekildiler ve dün merkezde vur kaç eylemleri başladı. İlk eylemde 7 asker, 29 daeşli öldürüldü, ikinci saldırıda ise asker ve çetelerden on beşi daha öldürüldü. Aynı zamanda kırsalda da eylemliliğini sürdüren savaşçılar türk sınırına yakın bir kasaba olan Bılbıle’de cephane taşıyan bir araç ve eşlik eden tim vuruldu, araç tümden imha olurken eşlik eden timin de tamamı öldü.


Dünden beri zafer naraları atan AKP başkanı recep erdoğan ve ekibi ile yandaş medya boşuna seviniyor, zira daha önce de defalarca söylediğimiz gibi Efrin savaşı daha yeni başlıyor ve bu kez savaşçılar oldukça rahatlar zira korumak zorunda oldukları siviller artık merkezde değil, istedikleri anda ortaya çıkacaklar ve çetelere şehri dar edecekler. Bu söylediğimizi dünden itibaren de pratikte görülmeye başlandı.


Bazı arkadaşlarımızın sosyal medya hesaplarında umutsuzluk gözlüyorum. Oysaki daeş saldırıları sırasında yurtsever savaşçılar Kobané’de sadece bir, Şengal’de ise iki mahallede kalmışlardı. Şimdi bu iki merkez de yurtsever halkın elinde. Efrin de aynı olacak. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.


Bir de şu meşhur ‘satıldık’ kelimesine dair bir kaç şey söylemek istiyorum. Dün Medya Haber tv’de de söylemiştim. Hayır arkadaşlar, satılmadık. Zira biz mal değiliz. Yurdumuzu, yeraltı yerüstü kaynaklarımızı Türk egemenleri, Arap egemenleri gibi hiç kimseye peşkeş çekmedik. Zaten satmış olsaydık beynimizi, halkımızı ve ülkemizi, şimdiye kadar çoktan Kuzey savaşı lehimize sonuçlanırdı.


Emperyalist dünya, kurmak istediğimiz özgürlük dünyasından, halkların kardeşliği ideallerimizden, savaş karşıtlığımızdan rahatsız. Onlar Ortadoğu’da sürekli savaş olmasını ister, çünkü silah satmaları gerekiyor.
Öyle olunca da savaşı körükleyen güçlerin yanında kaldılar ve onların önünü açtılar.
İşte bundandır ki Efrin savaşı sadece şehir halkı açısından değil, orta doğu açısından da oldukça önemli.
Aynen Yılmaz Güney abimizin dediği gibi, Kazanacağız! Mutlaka kazanacağız!


Bir kez daha yinelemek ve bitirmek istiyorum: savaş daha yeni başlıyor, 58 gün kos koca NATO ordusunun yolunu kesen bu kahraman güç, aynen Kobané ve Şengal’de olduğu gibi zafer kazanacak ve düşmanı geldiği yere geri gönderecek. Kafamız dik ve moralimiz yerinde olsun.


Sevgiler, saygılar.

19 03 2018 Süleymaniye.

Related Articles