Cindirês’te 3 aylık bebek öldürüldü

TSK’nin Cindirês ilçesine bağlı Firêriye köyüne yönelik hava saldırılarında 3 aylık bir bebek ile bir kişi yaşamını yitirdi, 8 kişi ise yaralandı.
Birleşmiş Milletler’in (BM) Suriye geneli ateşkes kararına rağmen ateşin hiç kesilmediği Efrin’de siviller yine bombardımanın hedefi oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait savaş uçaklarının Cindirês ilçesinin Firêriye köyüne yönelik hava saldırısında ilk gelen bilgilere göre, 3 aylık Dîyana Gazî El Saleh isimli bir bebek ile 25 yaşındaki Mehmud Elo yaşamını yitirdi, 8 kişi yaralandı.

Cindirês’te 3’ü çocuk 13 sivil öldürüldü, Raco’da 3 yaralı yaşamını yitirdi

Birleşmiş Milletler’in kararına rağmen ateşin kesilmediği Efrin’de devam eden hava saldırısında 3’ü çocuk 13 sivil yaşamını yitirdi. Raco’da ise yaralanan 3 sivil hayatını kaybetti.

45’inci gününe giren Efrin savaşında saldırılar durmuyor. Birleşmiş Milletler’in (BM) Suriye geneli ateşkes kararına rağmen ateşin hiç kesilmediği Efrin’de bugün de siviller bombardımanın hedefi oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait savaş uçaklarının Cindirês ilçesine yönelik hava saldırısında edinilen ilk bilgilere göre, 3’ü çocuk 13 sivil hayatını kaybetti.
TSK’nin Şera ilçesini de savaş uçakları ve obüs toplarıyla hedef aldığı bildirildi.
3 YARALI HAYATINI KAYBETTİ 
Öte yandan Raco’nun Berbenê köyüne yönelik saldırıda yaralanan sivillerden 3’ünün yaşamını yitirdiği belirtildi. Emine Mihemed Mustefa (80), Abdulrehman Xelil (43) ve Nuri Cuma adlı sivillerin hayatını kaybettiği, 18 yaralının ise durumunun ağır olduğu kaydedildi.

Related Articles