Bir fizikçi piramitlerin sırrını keşfetti ve bu keşif dünyayı değiştirecek

Piramitler hakkında konuştuğumuzda herkesin düşünceleri hemen Mısır, Giza platosu ve Kahire’nin hemen dışında yer alan üç piramidi aklına getirir. Peki, yalnızca Orta Amerika’da 1000’den fazla piramidin olduğunu biliyor muydunuz? Çin’de 300 Piramit, Sudan’da 200’den fazla piramit bulunmaktadır. Mısır’da ise sadece 120 piramit bulunmaktadır.

Ancak, nereye bakarsanız bakın, dünyaya dağılmış piramitler bulacaksınız. Peki neden? Gezegenimizde bu gizemli yapılan niçin bulunmaktadır? Antik Maya, Aztekler, İnka Öncesi Kültürler, Antik Çin ve neredeyse dünyadaki tüm eski uygarlıkların daha birçoğu bu mega yapıları neden inşa etmişti? Dahası, neden dünyanın dört bir yanında tasarımı bu denli benzer olan bu kadar çok piramit var?

Neden antik insanların piramitleri inşa ettiklerini hala tam olarak anlayamıyoruz? Farklı firavunlar ve krallar için ebedi istirahat yerleri olarak mı hizmet ettiler? Veya klasik görüşe sahip bilim insanların bizi inandırdıklarından başka, tamamen farklı bir amaca hizmet

etmeleri mümkün müdür? Dünyanın dört bir yanına binlerce piramidin dağılmış olması sadece bir tesadüf müdür?

Bunların çoğu nasıl bu kadar benzer? Eski kültürlerin binlerce yıl önce birbirine bağlı olması mümkün mü? Ve bir şekilde piramit inşası kültürü farklı medeniyetlere aktarılan bir plan mıydı? Peki ya piramitler mezar olarak değil de tamamen farklı bir şey olarak kullanılmış olsaydı ne olurdu?

Ukraynalı bir bilim insanı, nihayet piramitlerin arkasındaki gizemi çözmüş olabileceğine inanıyor ve dünyanın dört bir yanındaki eski uygarlıklar tarafından neden kullanıldığını anladığını söylüyor. Ukraynalı bir fizikçi olan Dr. Volodymyr Krashnoholovets, on yılı aşkın bir süredir merakla piramitleri ve yapım şekillerini araştırdı.

Rus hükümetinin onayıyla Moskova’nın dışında 144 fit yüksekliğinde bir piramit inşa etti. Nihayetinde piramit inşasının arkasındaki gizemi keşfettiğine ve niçin inşa edildiklerini anladığına inanıyor. Piramitlerin etkileri konusundaki keşiflerinin bir özeti şöyle:

1) Organizmaların bağışıklık sistemi iyileşti (kan lökosit kompozisyonu arttı).
2) Gelişmiş doku yenilenmesi.
3) 1-5 gün piramitte depolanan tohumların veriminde % 30-100 artış olduğu görüldü.
4) Seliger Gölü piramidinin inşasından kısa bir süre sonra bölgenin üzerinde belirgin bir ozon iyileşmesi rapor edildi.
5) Piramit araştırma alanlarının yakınındaki deprem aktivitesinde şiddet ve boyut bakımından azalma görüldü.
6) Ayrıca, piramitlerin yakınında şiddetli hava da azalmış gibi görünüyor.
7) Güney Rusya’da (Baskiria) inşa edilen piramitlerin petrol üretimi üzerinde olumlu etkisi olduğu görülürken, petrolün % 30 daha az viskoz hale geldiği ve petrol kuyularının veriminin Moskova Petrol ve Gaz Akademisi tarafından yapılan testlere göre arttığı gözlemlendi.
8) Piramit enerji alanına maruz kalmış tuz ve biber yutan 5000 tutuklu üzerinde bir araştırma yapıldı. Test deneklerinin şiddet içeren davranışları çok azaldı ve sosyal davranışları daha da gelişti.
9) Standart doku kültürü testleri, virüsler ve bakteriler tarafından enfeksiyondan sonra hücresel dokunun sağkalımında bir artış olduğunu gösterdi.
10) Radyoaktif maddelerin radyasyon seviyesi piramit içinde azalma göstermektedir.
11) Kapasitörlerin kendiliğinden şarj edilmesi ile ilgili raporlar var.
12) Fizikçiler, süperiletkenlik, sıcaklık eşikleri ve yarı iletkenlik ve karbon nanomalzemelerinin özelliklerinde önemli değişiklikler gördüler.
13) Piramidin içindeki suyun eksi 40 santigrat derecede sıvı halde kaldığı, ancak soğuğa maruz kaldığı anda hemen donduğu gözlemlendi.

Volodymyr Krashnoholovets tarafından yapılan ve yukarıda bahsedilen keşiflerin tamamı, yazar ve araştırmacı David Wilcock tarafından sunulan aşağıdaki videoda açıklanmaktadır.

Siz ne düşünüyorsunuz? Antik çağlarda tüm piramitlerin mezar olarak kullanılmamış olması mümkün müdür? Sonuç olarak, bu görkemli antik yapıların (dünya genelinde dağınık halde) klasik görüşe sahip bilim insanlarının henüz tespit etmedikleri bir amacı var mıdır?

Kaynak: https://www.ancient-code.com

Related Articles