Home / MEDYA DEDEKTİFİ / Bataklıktan çıkmanın zamanı gelmedi mi?

Bataklıktan çıkmanın zamanı gelmedi mi?

Memleketimizde o kadar çok olan bitenin arasında dedektifiniz bile bazen yolunu şaşırıyor. Elbette sizinki daha zor iş, bu teröre, terörü allayıp pullayan yalanlara tahammül etmek.

Bu çürümenin içindeki düzen ve çanak yalayıcılarının durumu malum. Artık bu anafora “solda durmaya çalışanlar”ın da kapılması da garip değil. Burada ilginç olan kendi durdukları yerin artık düzenin eteklerinde olduğunu görmeyip başkalarına çamur atarak nefes almaya çalışmaları.

Bunun bir örneğini geçen hafta Selahattin Demirtaş’ın savunmasında yer alan bazı sözlerini çarpıtarak sergilediler. Ne olduğunu gerçekten anlamaya çalışmak yerine ön yargılarını konuşturdular. Peki sonra ne oldu? Kocaman bir HİÇ….

Çamur atan bir hayli eskimiş ama “konforlu”, Kürtlerle mesafe konulursa güvenli olduğunu düşündükleri köşelerine döndüler. Diyelim ki haklı olsalardı, “birileri Demirtaş’a emir vermeye kalkmış ve o dinlememişti” bu onların aklına Demirtaş’ı mutlaka tutsaklıktan kurtarmak için bir şey yapmanın gerekliliği mi getirecekti? Ya da Demirtaş’ın Mars’tan gelmediğini Kürt halkının mücadelesinin bir parçası, ürünü mü olduğunu hatırlatacaktı? Sanmam…

Batalıktan çıkmanın yolunu bulmak yerine orada “yaşamaya” çalışanlara bir iki tavsiyem var. Bu mümkün, yani bataklıkta yaşamak! Çeşitli bakterilerin yanı sıra bazı su samuru türleri, kimi kuşlar ve hatta su aygırları bataklılarda yaşayabiliyor. İnsanların yaşaması için de tecrübe gerekiyor. Yerliler örneğin kimi zaman düşmanlarından kaçarak bataklığa saklanabiliyorlar, bu oksijeni az yerde, çamurun içinde kendi teknikleriyle soluk almayı bile beceriyorlar. Ama ne hayvanların özellikleri, ne tecrübe sizde yok! Bataklıktan çıkmanın zamanı gelmedi mi ne dersiniz?

Poutin severlik

Poutin(Putin diye okunur) adı verilen bu Kanada atıştırmalığını ben bir türlü sevemedim gitti. Aslında bira ile iyi gidiyor. Fakat kızarmış patates üstüne eritilmiş Gravyer peyniri ve bir miktarda sostan oluşan bu yemek benim gibi zamanında alkolik olmuş birilerinin midesine pek hitap etmiyor. Sağlıklı olmayan bu kolesterol yığınının yine de seveni çok…

Memleketimizde de sağlıklı olmayan ve yine çok seveni olan bir diğer şeyse yine Putin . Kendini hala solcu gören ama bu hastalığa kapılmış medya mensuplarımıza benden söylemesi, bu illetten bir an önce, bir yolunu bulup kurtulun! Yoksa gidişat pek parlak değil. Bir zamanlar çarşaf çarşaf Erdoğan rejimi-DAİŞ ilişkisini resmedip şimdilerde Erdoğan’a övgüler düzen Sputnik’i sollamak zorunda kalacaksınız. Çünkü Erdoğan’ı ABD’ye kaptırma telaşına kapılan Rusya adına Erdoğan’a gülücükler dağıtmak size düşecek.

Not: Geçen hafta bu sütunda huysuz bir üstada dönük yayımladığımız eleştiriyi, bazı yönleriyle haksızlık yapmış olabileceğimizi varsayarak, ayrıca insani nedenler ve sevdiğimiz bir arkadaşımızın ricası üzerine kaldırdık. Yine de üstada bir hatırlatma:

-Öcalan 2010 referandumunda neden “Evet deyin” haberi gönderdi?
-Öcalan/Kandil hattı sizce Demirtaş’ı istemiyor mu?
-2014’te Öcalan neden Demirtaş’ı adaylıktan vazgeçirmeye çalıştı?
-Sizce Demirtaş kendi isteğiyle mi çekildi. Yoksa baskıdan kaynaklı mı?

Sizin de aslı astarı olmadığını bildiğiniz bu sorular neden özellikle size soruluyor, bu işte bir dahliniz olabilir mi?

Medya Dedektifi
Londra-17 Şubat-2018

About Medya Dedektifi

Medya Dedektifi

Check Also

Fabrika ayarlarına dönenler…

Önce elbette reiste görüldü çark etme emareleri. Ne de olsa artık kazançlı, Suriye’nin bir bölümünü …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *