Aysel Tuğluk annesinin cenazesine Faşist saldırı; cenaze mezardan çıkarıldı

Hatun Tuğluk’un cenazesinin Defin işlemleri sırasında ırkçı Faşist bir grup slogan atarak törendekilere saldırdı. saldırı sonrası cenaze mezardan çıkartıldı.

Gece saatlerinde vefat eden HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesi, Ankara Batıkent’te bulunan Ergazi Pir Sultan Cem Evi’nde yapılan törenden sonra, İncek Mahalle’sinde bulunan mezarlığa defnedildi.  Cenaze törenine Aysel Tuğluk, HDP Sözcüsü Osman Baydemir, Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, Kadın Sözcüsü Besime Konca, Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Türk’ün yanı sıra çok sayıda HDP’li milletvekili katıldı.

Tören alanında ayrıca, Ankara Kadın Platform üyeleri, Tevgera Jinen Azad (TJA) üyeleri, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP)’li belediye başkanları, HDP Ankara İl Örgütü temsilcileri ile Alevi kurum ve kuruluşlarından üyeler de hazır bulundu.

Kandıra Cezevi yönetiminden alınan iki günlük izin ile Annesi Hatun Tuğluk’un cenaze törenine katılmak için gelen Aysel Tuğluk, Cemevi önünde bulunan kitle tarafından karşılandı.  Burada annesine karşı son görevini yerine getiren Tuğluk ile beraberindekiler, cenaze işlemlerinden sonra yapılan törene katıldı. Yapılan dualar ardından, HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay ile Ahmet Türk kısa birer konuşma yaptı.

Hatun Tuğluk’un cenazesi defnedilme sırasında Mezarlıkta toplanan ırkçı Faşist bir grup tarafından cenazeye katılanlara saldırı yapıldı.  Çok sayı çevik kuvvet polisinin bulunduğu sırada yaşanan olaya müdahale edilmedi.

Saldırısının ardından Tuğluk ailesi  cenazeyi mezardan çıkararak cemevine götürdü. Hatun Tuğluk’un cenazesi yarın Dersime götürülecek.

Related Articles